Connect with us

EVENIMENT

UPDATE VIDEO/ ALERTĂ la Cluj. Un echipaj ISU caută de ore întregi o persoană care s-ar fi înecat în SOMEȘ

Publicat


Un echipaj al ISU Cluj intervine pentru a recupera o personă care s-ar fi înecat în râul Someșul Mic, lângă centrul de vaccinare drive-thru.

O autospecială s-a deplasat la fața locului, iar salvatorii intervin cu o barcă.

Potrivit ISU Cluj, a fost începută o acțiune de căutare pe luciul apei în urma unui apel venit din partea unor cetățeni, care au observat ceva asemănător unui corp uman, care era dus de apă în zona podului Garibaldi.

La fața locului intervin două echipaje de pompieri și o barcă de salvare.

După câteva ore nu a fost observat din nou, deși căutările se fac atât de pe malul râului cât și cu barca de salvare.

UPDATE

Potrivit reprezentanților ISU Cluj, nu a fost nici un alt indiciu legat de apelul primit în jurul orei 16.40.

După mai bine de 3 ore de căutări, o parte din pompieri s-au retras de la fața locului.

„Chiar dacă încă nu au fost găsite alte indicii, un echipaj va mai continua monitorizarea zonei până la lăsarea întunericului”, a precizat Andrei Biriș, purtător de cuvânt al ISU Cluj.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate