Connect with us

EVENIMENT

Vijelii şi grindină în localităţi clujene. Avertismentul imediat al ANM pentru zonele vizate

Publicat


Se strică vremea la Cluj
Localităţi din cinci judeţe, printre care şi Clujul,  se vor afla sub avertizări nowcasting Cod galben de vijelie, averse şi descărcări electrice pe parcursul următoarei ore, informează Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM). 
Astfel, până la ora 18:00, se vor semnala averse, însoţite de descărcări electrice, grindină de mici dimensiuni şi vânt în judeţele Caraş-Severin, Olt, Dolj şi Mehedinţi.
De asemenea, până la ora 18:15, în zona judeţului Cluj (la: Panticeu, Corneşti, Aşchileu, Dăbâca şi Vultureni) vor fi: descărcări electrice, grindină, averse care local vor acumula peste 15 – 20 l/mp şi intensificări ale vântului.
Avertizările de fenomene periculoase imediate (nowcasting) se emit pentru o perioadă de maximum şase ore, precizează ANM.

Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News


CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate