Connect with us

ACTUALITATE

Șofer clujean reţinut pentru 24 de ore. A fost prins BEAT la volan. Ce ALCOOLEMIE avea

Publicat


motociclu

Un bărbat de 57 de ani din Cluj-Napoca a ajuns după gratii şi s-a ales cu dosar penal după ce, aflat la volan sub influenţa alcoolului, a acroşat o maşină pe strada Horea.

Nu uita să dai like la pagina Cluj24

 

Bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore de Polițiștii Biroului Rutier Cluj după ce la data de 12 decembrie, în jurul orei 22.40, au primit informații de la un alt participant la trafic despre faptul că un conducător auto ar fi acroșat un autovehicul parcat pe strada Horea, existând posibilitatea ca acesta să se afle sub influența băuturilor alcoolice.

Identificat de polițiști și testat cu aparatul etilotest, acestuia i-a rezultat concentrația de 1,32 mg/l alcool pur în aerul expirat, fiind ulterior condus la o unitate medicală pentru recoltarea probelor biologice, necesare stabilirii alcoolemiei din sânge.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate