ACTUALITATE
Gheorghiță: Exista riscul să apară aceste sincope în funcționare
Legat de problemele de accesare a platformei de programare reclamate de numeroși utilizatori, Șeful campaniei de vaccinare din România, Valeriu Gheorghiță a spus că erau de așteptat.
„Exista riscul să apară aceste sincope în funcționare, de aceea s-a și recurs la deschiderea în etape. Colegii noștri de la STS lucrează aproape non-stop pentru a asigura o fluență platformei”, a declarat Gheorghiță, spunând că ”sunt zeci de mii de utilizatori care în acest moment o accesează”.
El a afirmat că etapa a III-a este deschisă, și oricine se poate programa în centrele de vaccinare unde sunt locuri libere, iar când nu mai sunt locuri libere se activează listele de așteptare, iar persoanele din aceasta sunt notificate când apar locuri disponibile, 75% dintre cei notificați vor fi persoanele vulnerabile, iar 25% persoanele din domeniile esențiale.
Când rămân locuri libere după aceste două categorii vor fi notificate și cei din etapa a treia.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






