Connect with us

EDUCATIE

FOTO. Șefa ISJ Cluj, cu directoare de școli de la țară, în Tenerife. La un curs de formare pe predarea DIGITALĂ

Publicat


marc 1

Șefa Inspectoratului Școlar Județean (ISJ) Cluj, Marinela Marc, participă timp de o săptămână la un curs de formare în Tenerife, având ca temă predarea digitală.

farmec.ro - Livrăm frumusețe!

”Este un curs în cadrul unui proiect Erasmus + accesat de către Inspectoratul Școlar Județean Cluj, pentru școli din mediul rural, prin intermediul căruia vor fi formate, în prima etapă, cadre didactice cu funcții de conducere în învățământ, în a doua etapă cadre didactice, iar apoi alte cadre didactice și elevi din școlile implicate în proiect.

marc 2

Mă bucur de această experiență, alături de directorii școlilor de la Așchileu, Beliș, Țaga, Ceanu Mare și Florești, împreună cu directori de școli din Italia, Polonia, Slovacia, cu convingerea că ceea ce vom învăța aici va fi de folos comunităților noastre în perioada următoare”, a spus Marc.

marc 4

marc 3




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate