Connect with us

EVENIMENT

FOTO. S-a răsturnat cu mașina pe Bulevardul Muncii din Cluj-Napoca. Șoferul a virat brusc, ca să nu lovească un pieton

Publicat


Mașina răsturnată Bulevardul Muncii

Un șofer s-a răsturnat cu mașina pe Bulevardul Muncii din Cluj-Napoca din cauza unei manevre bruște, dar a reușit astfel să nu provoace un accident mult mai grav.

Tânărul din Dej, care are 27 de ani, a virat brusc ca să nu intre cu mașina într-un pieton care i-a apărut în față.

FOTO. S-a răsturnat cu mașina pe Bulevardul Muncii din Cluj-Napoca. Șoferul a virat brusc, ca să nu lovească un pieton

Potrivit polițiștilor clujeni, care au ajuns la locul accidentului, șoferul era cât pe ce să lovească un bărbat de 88 de ani, care traversa strada neregulamentar. Practic, mașina s-a răsturnat după ce șoferul a virat brusc la dreapta. Șoferul a ieșit singut din mașină.

Din fericire nimeni nu a fost rănit, accidentul soldându-se doar cu pagube materiale.

Polițiștii au testat atât pietonul, cât și șoferul cu etilotestul, iar rezultatele au fost negative. Bărbatul de 88 de ani se va alege cu amendă pentru că s-a angajat în traversarea străzii prin loc nepermis.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate