CULTURA
Dorel Vișan conferenţiază despre înțelepciune. Conferință organizată de Asociația Principium
Asociația Principium organizează conferința ,,Despre Înțelepciune”, avându-l ca invitat pe actorul Dorel Vișan. Evenimentul este deja o tradiție a asociației ca în a doua sâmbătă a lunii decembrie să aibă loc organizarea unui eveniment cu tematică spirituală. Conferința va avea loc în format online pe 12 decembrie începând cu orele 17.00.
Asociația Principium este o Organizație Neguvernamentală care are ca scop promovarea valorilor românești naționale și internaționale. Organizează evenimente despre spiritul civic, dezvoltarea personală, drepturile omului și libertățile acestuia.
Conferința va începe la orele 17.00, cu un cuvânt introductiv din partea lui Iosif Pop, economist fondator al Consiliului Civic Local Cluj, IMO Grup, Banca Transilvania. Apoi, după cuvântul acestuia, urmează actorul Dorel Vișan. El va vorbi despre înțelepciune. Evenimentul se încheie cu prezentarea Academiei Principium. Conferința va fi moderată de Mihai Talpoș, fondator al Școlii Informale de IT.
Pentru mai multe detalii și pentru link-ul de acces al conferinței puteți accesa: https://www.forum.principium.ro/.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






