EVENIMENT
VIDEO. Tânărul de 24 de ani care a ucis două persoane într-un accident rutier la ieșirea din Gherla a fost arestat 30 de zile
Tânărul care a provocat sâmbătă un accident de circulație în care două persoane, soț și soție, și-au pierdut viața, v-a petrece următoarele 30 de zile după gratii.
Acesta s-a urcat la volan fiind sub influența alcoolului și a drogurilor.
Tânărul de 24 de ani care a ucis două persoane într-un accident rutier la ieșirea din Gherla a fost arestat 30 de zile
Potrivit IPJ Cluj, în această după-amiază, tânărul, care a fosr reținut pentru 24 de ore după producerea accidentului, a fost prezentat magistraților Judecătoriei Dej cu propunere de luare a unei măsuri preventive, fiind dispusă măsura arestării preventive pentru o perioadă de 30 de zile.
Din cercetările polițiștilor a rezultat că tânărul, care este din Gherla, circula cu un autoturism marca Volvo spre Dej, când a efectuat o manevră de depășire a unui autovehicul care se afla în depășire.
Citește și: Poliția Cluj: Șoferul care a provocat accidentul MORTAL de la Gherla consumase și DROGURI. Face PUȘCĂRIE
Mașina în care se afla a ajuns pe acostament pe sensul opus de mers, șoferul a pierdut controlul asupra direcției și a intrat în coliziune cu un autoturism marca Seat, care se deplasa pe aceeași direcție, în care se afla o familie din Dej, soț și soție.
Aceștia din urmă au murit la locul accidentului.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






