Connect with us

EVENIMENT

VIDEO. INCONȘTIENȚI. Doi copii au ieșit pe geamurile unei mașini care circula pe autostradă, lângă Turda

Publicat


Copii ieși'i pe geam din mașină pe A3

Distracție periculoasă. Doi copii, aflați într-o mașină care rula pe autostrada Transilvania, au ieșit pe geamurile din spate ale autoturismului pentru câteva secunde.

Cei doi erau ieșiți cu aproape jumătate din corp afară pe geam, în timp ce alte mașini circulau pe lângă ei.

VIDEO. INCONȘTIENȚI. Doi copii au ieșit pe geamurile unei mașini care circula pe autostradă, lângă Turda

Isprava celor doi a fost filmată cu o cameră de pe bordul unei mașini care circula în spate, iar imaginile au fost postate pe pagina de facebook Info trafic Cluj-Napoca.

Totul s-a petrecut pe A3, în dreptul localității Turda.

Din fericire, copiii nu au pățit nimic și s-au reașezat pe scaune, dar pentru câteva secunde au “călătorit” pe jumătate afară din mașină, un lucru deosebit de periculos, care i-a disturbat și pe alți șoferi aflați în trafic.

UPDATE

Video-ul a fost realizat în jurul datei de 7 septembrie, iar șoferul care a surprins momentul cu camera de bord a făcut o sesizare la poliție.

Conform răspunsului primit de cel care a făcut sesizarea, șoferul mașinii în care se aflau copiii a primit doar un avertisment.

De asemenea, reprezentanții IPJ Cluj au transmis că o constatare a cotravenției se poate face doar direct de către polițiși ori cu mijloace tehnice omologate.

 

 




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate