EVENIMENT
Răspunsul lui Nelu Tătaru la acuzațiile PSD: „Voi desface caracatița Unifarm
Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, a răspuns acuzațiilor, făcute de PSD, în timpul unei intervenții telefonice. Acesta, printre altele, a replicat, în urma acuzațiilor purtătorului de cuvânt al PSD, Lucian Romașcanu, că va desface „caracatița Unifarm”. Reamintim că PSD-istul a vorbit într-o conferință de presă despre Nelu Tătaru și „caracatița” în care acesta este implicat.
Nelu Tătaru a transmis că „va desface caracatița Unifarm” și că se va ocupa de „caracatița din tot sistemul medical”. Acesta spune că reforma pe care o pregătește se va ocupa de acest lucru. Totodată, atunci când ministrul a fost întrebat dacă se teme de moțiunea de cenzură pe care PSD o anunță, acesta a răspuns că Exectivul tocmai a trecut printr-o pandemie. „Tocmai am trecut printr-o pandemie. Credeți că ne este frică de o moțiune de cenzură?”, a declarat Nelu Tătaru.
Declarațiile purtătorului de cuvânt al PSD, Lucian Romașcanu
Conferință de presă susținută de senatorul Lucian N. Romascanu, purtătorul de cuvânt al Partidului Social Democrat, la sediul #PSD
Posted by Partidul Social Democrat on Sunday, 31 May 2020
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






