ACTUALITATE
NOU. Centru de vaccinare anti-COVID la Floreşti. De când se deschide
Primăria Floreşti informează că un centru de vaccinare anti-COVID-19 va fi funcţional în comună începând de luni 15 februarie.
„Centrul de Vaccinare anti COVID-19 din comuna Floreşti devine funcţional de LUNI 15 februarie 2021. Platforma de programare pentru Centrul de Vaccinare din Florești se va deschide începând de miercuri, 10 februarie a.c. Potrivit informării DSP Cluj, Centrul de Vaccinare anti COVID-19 de la nivelul comunei Florești amenajat în cadrul Școlii Gimnaziale ”Ghe. Șincai”, strada Andrei Mureșanu nr.1, Sala de Sport, devine functional începând din data de 15 februarie a.c. cu un cabinet care va asigura un flux de 60 de pacienți pe zi.
Platforma electronică de programare se va deschide din data de 10 februarie.
Echipa de vaccinare va asigura acoperirea întregului program: între orele 08:00 – 20:00, șapte zile din șapte, conform Strategiei Naționale de Vaccinare anti COVID-19, și Ordinului Ministrului Sănătății MS2171/2020”, arată Primăria Floreşti.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






