Connect with us

EVENIMENT

FOTO. Incendiu de proporții la Apahida. Magazie și adăposturi de animale mistuite de flăcări. Femeie dusă la spital

Publicat


Incendiu la Apahida

Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca au intervenit miercuri dimineața pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-o gospodărie de pe strada Mică, din comuna Apahida.

Apelul la 112 a fost făcut la ora 05:05, iar la fața locului au ajuns două autospeciale de mare capacitate din Cluj-Napoca și echipajul de la Punctul de Lucru Jucu. Flăcările s-au manifestat violent la o magazie și la trei adăposturi de animale.

Un porc a murit în incendiu

Din păcate, un porc a murit în incendiu, în timp ce alți trei au fost salvați înainte ca pompierii să ajungă la fața locului.

Potrivit reprezentanților ISU Cluj, focul a distrus aproximativ 60 de metri pătrați, existând riscul de propagare către o parcare cu mai multe autoturisme. Intervenția rapidă a pompierilor a limitat extinderea flăcărilor.

O femeie de aproximativ 50 de ani a suferit un atac de panică în timpul incidentului. Ea a primit îngrijiri medicale de la echipajul SMURD și a fost transportată la spital pentru investigații suplimentare.

Cel mai probabil, incendiul a izbucnit din cauza unei defecţiuni electrice.

Foto: ISU Cluj




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate