Connect with us

EVENIMENT

Dan Petrescu (CFR Cluj): Avem 90% șanse să ne CALIFICĂM

Publicat


Dan Petrescu, antrenor CFR Cluj

Antrenorul CFR Cluj, Dan Petrescu este încrezător că echipa sa va obține victorii în meciurile rămase în grupa de Conference League, cu Randers și Jablonec, și va prinde astfel barajul pentru „optimile” competiției. 

Joi, 25 noiembrie, CFR Cluj o va întâlni pe Randers în deplasare, într-un meci în care singura opțiune pentru campioana României este victoria. De altfel, pentru a spera la calificarea la barajul pentru „optimi”, CFR Cluj e obligată să câștige cele două meciuri rămase. Cu Randers, în deplasare, apoi acasă, cu Jablonec.

În plus e nevoie și ca Jablonec să nu o învingă pe AZ Alkmaar acasă, pe 25 noiembrie, pentru că o victorie i-ar urca pe cehi la 8 puncte, un total la care CFR Cluj nu are cum să ajungă.

Cu toate acestea, Dan Petrescu e încrezător în șansele echipei sale de a avansa în competiție.

„Dacă avem șanse matematice, trebuie să încercăm. Suntem conștienți că locul 3 din Danemarca este o echipă bună, are un joc excelent. Dacă vom câștiga 6 puncte, avem 90% șanse să ne calificăm de pe locul 2”, a spus „Bursucul”.

Sursa: GSP

Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate