Connect with us

EVENIMENT

VIDEO. Se schiază la Cluj și e VACANȚĂ. Toate cele patru pârtii din județ, inclusiv cea din Feleacu, sunt deschise

Publicat


Iarna a venit târziu, dar în sfârșit este zăpadă sificientă la munte și se poate schia. Temperaturile vor începe să creasă în această săptămână, dar vor fi normale pentru această perioadă, așa că pârtiile vor fi deschise.

Veste bună pentru copii și părinți. Tote pârtiile de schi din județ sunt deschise, iar zapada este numai bună pentru practicarea sporturilor de iarnă.

Se schiază la Cluj și e vacanță. Toate cele patru pârtii din județ, inclusiv cea din Felelacu, sunt deschise

Elevii clujeni sunt în vacanță o săptămână la finalul modului 3. Iar o sesiune de schi pare perfectă, mai ales că afară nu va fi foarte frig.

La Cluj sunt deschise pârtiile de la Buscat, Băișoara, Mărișel și cea din Feleacu.

Consiliul Județean Cluj a realizat și un fim care arată stadiul în care se află pârtiile din județ.

 




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate