Connect with us

EVENIMENT

VIDEO. Dezastru la Băișoara. Stațiunea Buscat e BLOCATĂ

Publicat


Stațiunea Buscat din Muntele Băișorii a fost pur și simplu luată cu asalt de iubitorii sporturilor de iarnă, în această minivacanță. Administratorii stațiunii au anunțat că au ajuns la capacitatea maximă.

Sunt puține șanse ca cei aflați pe drum să mai ajungă în stațiunea Buscat. Oamenii au venit în număr atât de mare, încât parcarea este plină.

Dezastru la Băișaora. Stațiunea Buscat e blocată

Clujenii blocați pe drumul spre stațiunea de schi Buscat nu pare să mai aibă șanse să mai ajungă să schieze duminică. Nu doar parcarea stațiunii este plină, ci e „nebunie” și pe pârtii, potrivit unui cititor Cluj24.ro.

buscat23

Citește și: FOTO. Trafic de coșmar pe drumul care duce la stațiunea Buscat din Cluj. Oamenii s-au dat jos din mașini de plictisealăâ

„Am ajuns la capacitate maximă. Nu mai sunt locuri de parcare, iar drumul este blocat”, au anunțat administratorii stațiunii.

Între timp, drumul care duce la pârtii este în continuare plin de mașini care nu mai au unde înainia. De asemenea, stațiunea este plină de oameni. „Până și pe pârtia veche, pe care nu se schiază, e nebunie”, a spus cititorul Cluj24.

Administratorii îi roagă pe oameni să iși ia abonemente online pentru a nu sta la coadă.

De asemenea, polițiștii clujeni i-au rugat pe șoferi să nu blocheze intersecțiile și nici accesul la proprietățile din zonă.

UPDATE
Administratorii stațiunii îi roagă pe cei care au parcat mașinile pe marginea drumului să le mute pentru că nu se poate circula.
De asemenea, programul pe pârtie a fost prelungit până la ora 17.30 pentru ca cei care care au luat puncte să le poată consuma.




2 Comentarii

1 Comentariu

  1. Mihai

    ianuarie 23, 2023 la 8:21 am

    Si mai si vin unii si zic „hai sa mergem la Baisoara, ca-i fain acolo” =))

    Prefer sa nu schiez un sezon intreg decat sa mai merg in locatii unde sa stau ore in trafic si apoi ore la coada.

  2. Sly

    ianuarie 24, 2023 la 11:50 am

    SA SCHIMBE PATRONUL INSTALATIA domnilor,sa trecem de la ,,2 scaune „fabricatie an 1985 la ,,4 scaune” nu ar conta anul,suntem obisnuiti cu greul!

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate