Connect with us

EVENIMENT

Lindon Emerllahu pleacă de la CFR Cluj. Mijlocașul a fost transferat definitiv în Ucraina

Publicat

Publicitate
Lindon Emerllahu pleacă de la CFR Cluj

După un sezon și jumătate în Gruia, kosovarul de 23 de ani își va continua cariera la FC Polissya Zhytomyr.

Reprezentanții CFR 1907 Cluj au transmis chiar în ziua de crăciu că s-a ajuns la un acord cu FC Polissya Zhytomyr privind transferul definitiv al mijlocașului Lindon Emerllahu la formația din Ucraina.

Lindon Emerllahu încheie colaborarea cu CFR Cluj

Fotbalistul în vârstă de 23 de ani părăsește astfel echipa din Gruia, după ce a fost una dintre piesele importante ale compartimentului median.

Sosit la CFR Cluj în iarna trecută, Emerllahu s-a impus rapid și a fost considerat unul dintre cei mai buni mijlocași ai campionatului, arată reprezentanții clubului clujean.

În tricoul vișiniu a adunat 41 de apariții, a marcat 6 goluri și a oferit 3 pase decisive. De asemenea, a contribuit la câștigarea Cupei României în sezonul trecut, trofeu care a completat palmaresul clubului.

Transferul lui Emerllahu se înscrie într-o tradiție a CFR-ului de a lansa sau relansa mijlocași care au făcut ulterior pasul către alte campionate.

Reprezentanții clubului i-au mulțumit lui Lindon Emerllahu pentru munca depusă și i-au urat mult succes în continuare.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate