ADMINISTRAȚIE
Vezi cine ar putea fi viitorii consilieri din Consiliul Local Cluj-Napoca
PNL obține o majoritate confortabilă în Consiliul Local Cluj-Napoca după alegerile de duminică, for din care fac parte 27 de aleși.
În urma rezultatelor alegerilor locale, PNL își adjudecă, după redistribuire, 16 mandate.
De asemenea, în CL Cluj-Napoca intră în premieră USRPLUS care va deține 5 mandate, urmat de UDMR cu 4 consilieri și PSD, cu doi consilieri.
Se prefigurează aceeași majoritate în CL PNL-UDMR, iar primarul Emil Boc va fi secondat de viceprimarii Dan Tarcea și Olah Emese.
Consilierii locali ar putea fi următorii:
PNL – Dan Tarcea, Radu Moisin, Ovidiu Florian, Florin Gliga, Marius Jurja, Radu Rațiu, Loredana Pop, Ovidiu Vișan, Radu Constantea, Călin Găbudean, Ovidiu Vaida, Ionuț Moldovan, Bogdan Covaliu, Beniamin Chira, Andrei Irimie, Flavia Ibranyi.
UDMR – Olah Emese, Racz Bela Gergely, Racz Levente, Fugel Edina
USRPLUS – Alexandra Oană, Sergiu Hossu, Adriana Cristian, Radu Boloveschi, Dinu Ionescu
PSD – Anca Ciubăncan, Valentin Cuibus
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






