EVENIMENT
Șofer BEAT, scandal MONSTRU la SPITAL. A fost IMOBILIZAT de polițiști și arestat pentru 30 de zile
Un șofer beat a făcut scandal la spitalul unde a fost dus pentru prelevarea probelor biologice. Tânărul de 31 de ani a început să înjure și a vrut să bată un polițist. A ajuns 30 de zile după gratii.
În weekend, polițiștii rutieri și de ordine publică din cadrul Poliției Gherla au oprit pentru control un autovehicul, pe strada Mihai Eminescu din municipiu.
Conducătorul auto de 31 de ani, care este din Gherla, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând o concentrație de 0,97 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Acesta a fost condus la o unitate medicală pentru prelevarea de mostre biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei, moment în care tânărul a devenit agresiv verbal, adresând injurii și amenințări cu acte de violență la adresa unuia dintre agenții de poliție.
De asemenea, bărbatul a încercat să-l agreseze fizic pe agentul de poliție, fiind oprit și imobilizat de către ceilalți polițiști prezenți la fața locului.
În cauză a fost sesizat Parchetul de pe lângă Judecătoria Gherla, fiind demarate cercetări pentru clarificarea tuturor împrejurărilor, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ultraj.
În baza probatoriului administrat, cel în cauza a fost reținut pentru 24 de ore, iar ulterior magistrații Judecătoriei Gherla au dispus măsura arestării preventive pentru 30 de zile.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






