EVENIMENT
RATARE. CFR Cluj nu s-a calificat în turul II preliminar al UCL. Cu cât a pierdut în fața echipei Pyunik Erevan
Meciul dintre CFR Cluj și Pyunik Erevan a avut loc miercuri seara la Cluj-Napoca, fiind decisiv pentru calificarea în turul II preliminar al UCL. După 90 de minute, scorul a fost 1-1, s-a intrat în prelungiri, a fost 2-2, după care au urmat loviturile de departajare. CFR Cluj a pierdut, în final, cu scorul de 3-4.
Clujenii au deschis scorul în minutul 6 prin Boateng, iar armenii au egalat în minutul 89 prin Gajic.
Eroul campioanei Armeniei, care a ratat și un penalty în prelungiri, la 2-1, a fost Zoran Gajic, marcatorul ambelor goluri, în minutele 89 și 119.
Astfel, Campioana României e nevoită să joace în preliminariile Conference League, fiind eliminată din cele ale Ligii.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






