Connect with us

EVENIMENT

Premierul Nicolae Ciucă, invitat la Cluj la un dialog ce tema „Europa începe în Transilvania”. Cum vă puteți înscrie

Publicat


nicolae ciuca facebook

Prim-ministrul României, Nicolae Ciucă, a fost invitat la Cluj, alături de Apostolos Tzitzikostas, președintele Comitetului European al Regiunilor, la o întâlnire cu cetățenii. Clujenii care doresc să participe la dialogul privind viitorul Europei, trebuie să se înregistreze online.

Dialogul local cu cetățenii pe tema „Europa începe în Transilvania. Ce urmează? Democrație, Educație, Cultură și Tineret în urma Conferinței pentru Viitorul Europei”, va avea loc joi, 19 mai, între orele 16.30-18.00, la Casino – Centrul de Cultură urbană.

Premierul Nicolae Ciucă, invitat la dialogul cu clujenii

Evenimentul este organizat de Consiliul Local și Primăria Cluj-Napoca, în colaborare cu Comitetul European al Regiunilor (CoR) și sprijinul local al Europe Direct Cluj și al Asociației Române a Municipiilor.

cluj ciuca

La discuție sunt invitați să participe Nicolae Ionel Ciucă, premierul României, și Apostolos Tzitzikostas, președintele Comitetului European al Regiunilor.

Participarea este pe bază de programare

Înregistrarea pentru participarea la fața locului este o condiție prealabilă, dar participanții la distanță pot, de asemenea, să urmărească discuția live, pe pagina de Facebook Municipiul Cluj-Napoca.

Participanții se pot înregistra AICI




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate