Connect with us

CULTURA

FOTO. Oana Boc, soția primarului Clujului, admisă ca membru al Uniunii Scriitorilor Cluj. Are 3 cărți de POEZII

Publicat


boca 1

Oana Boc, soția primarului Clujului, Emil Boc, a fost admisă ca membru al Uniunii Scriitorilor Cluj, aceasta fiind o poetă cu 3 cărți publicate până în prezent.

”La Reuniunea de iarnă a scriitorilor, Filiala Cluj: lansarea cărților apărute în 2022 și primirea noilor membri, printre care am onoarea și bucuria să mă aflu”, a spus Oana Boc.

Aceasta a publicat până acum volumele de poezii ”Scara” (2013), ”Scrisoarea Evei” (2017) și ”Șeherezada” (2022).

Citește și VIDEO FOTO. Actorul Florin Piersic a recitat poezii din cartea soției lui Emil Boc, Oana, la lansarea unui nou volum

Oana Boc are și o prezentare pe pagina Uniunii Scriitorilor Cluj.

Aceasta este lector univ. dr. la departamentul de Limba română şi lingvistică generală a Facultății de Litere a Universității ”Babeș-Bolyai” (UBB) Cluj-Napoca.

boca 3

boca 2

boca 5




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate