Connect with us

CULTURA

FOTO. Evenimente de WEEKEND la Cluj-Napoca. Sau la Bonțida, că a început Electric Castle

Publicat


electric castle ziua 2 (4)

Cică se mai stinge jăratecul ăsta care pârjolește Clujul de ceva zile. Ar fi și normal, că doar începe Electric Castle și se știe că este unul dintre cele mai „umede” festivaluri.

De fapt, festivalul a început de miercuri, însă vineri, 19 iulie, va fi în plină desfășurare. Iată și programul pentru ultimele 3 zile:

FOTO. Evenimente de WEEKEND la Cluj-Napoca. Sau la Bonțida, că a început Electric Castle

Vineri, 19 iulie
Main Stage

CTC, 18:00 – 18:50

COMA, 19:20 – 20:20

PAOLO NUTINI, 21:00 – 22:30

BRING ME THE HORIZON, 23:10 – 00:40

NINA KRAVIZ, 01:00 – 02:30

Sâmbătă, 20 iulie
Main Stage

IRINA RIMES, 18:00 – 19:00

KHRUANGBIN, 19:30 – 20:30

MASSIVE ATTACK, 21:10 – 22:55

CHASE & STATUS LIVE, 01:20 – 02:50

Duminică, 21 iulie
Main Stage

VAMA, 18:00 – 19:00

SEVDALIZA, 19:35 – 20:35

SEAN PAUL, 21:15 – 22:15

SUBCARPAȚI, 22:50 – 00:05

electric castle

De la 19.30 sunteți așteptați la o seară braziliană autentică la Restaurant Rodizio.
„Vă invităm să experimentați o seara autentică braziliană! Bucurați-vă de preparatele tradiționale braziliene și de faimosul churrasco – carne servită la spadă – pe ritmurile energizante ale muzicii braziliene și spectacolului captivant de dans al dansatoarei de la carnavalul din Rio”, sună invitația organizatorilor.

brazilian buffet

Sâmbătă 20 iulie, de la ora 18.00, sunteți așteptați la aniversarea Carrousel cu Alya Aris și DJ-ii Blackie & Carlos, la Chios Social Lounge.

chios

Duminică, 21 iulie, la Muzeul de Artă puteți admira expoziția „Dialogul culorilor. O călătorie vizuală” a pictorului-scenograf Andrei Șchiopu.

expozitie de arta

Sursa/ Foto: Zile și Nopți



Dacă ți-a plăcut articolul și vrei să fii la curent cu ce scriem:


CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

EVENIMENT

FOTO. Mesaj antisemit în Cluj-Napoca. Poliția face verificări pentru identificarea autorului

Publicat

De

antisemit

Un mesaj antisemit a fost scris, marți seara, pe o clădire din centrul municipiului Cluj-Napoca, Poliția declanșând verificări pentru identificarea și tragerea la răspundere a autorului.

Potrivit informațiilor Cluj24, mesajul ”Jos jidani” a fost scris pe peretele localului ”Let’s coffee”, de pe str. Constantin Daicoviciu, care este vizavi de decanatul Facultății de Construcții a UTCN.

La prima vedere, mesajul pare că a fost scris de o persoană certată cu gramatica.

Poliția Cluj a fost sesizată în acest caz și a declanșat verificări în zonă, urmând să fie vizionate imaginile de pe camerele de supraveghere.

antisemit

Citește mai departe
Publicitate

EVENIMENT

Bărbat din Buza, la spital. Și-a prins piciorul într-un utilaj agricol

Publicat

ambulanță

Pompierii din cadrul Detașamentului Dej au intervenit, marți seara, în comuna Buza, pentru a asista un bărbat care și-a prins un picior într-un utilaj agricol, și anume un motocultor.

”Bărbatul în vârstă de 42 de ani a fost extras în siguranță, este conștient și cooperant și va fi transportat la spital de o ambulanță SAJ.

La misiune iau parte echipajele de la Punctul de Lucru Mociu”, au spus pompierii de la ISU Cluj.

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Mesajul lui Boc pentru vot: Aveți grijă duminică, să nu pierdem banii de centură. Să nu mă trimiteți la Putin după bani

Publicat

De

Boc

Primarul Emil Boc a transmis, marți, un mesaj din fața sediului Comisiei Europene de la Bruxelles, și le-a cerut clujenilor să fie atenți cum votează duminică la alegerile prezidențiale pentru a nu se pierde cele 1,1 miliarde de euro alocați centurii metropolitane. ”Nu-mi cereți să merg la Putin după bani, că nu mă duc”, a spus Boc, care a anunțat că îl susține în turul 2 pe ”primarul matematician”.

”Contractul pe care l-am semnat pentru centura metropolitan este de 1,1 miliarde de euro, bani de la Uniunea Europeană, de la Comisia Europeană.

Dragi clujeni, să avem mare grijă ce facem duminică la alegeri, să nu pierdem banii europeni pentru centura metropolitan a Clujului, că alți bani nu am și să nu mă trimiteți la Putin, la Moscova, să-mi dea bani de centură, că nu mă duc.

Și dacă m-aș duce, tot nu mi-ar da că nu are. Și chiar de-ar avea tot nu ne-ar da. Că ei (rușii – n.a.) sunt obișnuiți să ia, nu să dea.

Ne-au luat Basarabia în 1812, ne-au luat tezaurul și nu ni l-au dat înapoi. Acum Putin vrea Ucraina. Mâine, cine știe ce mai vrea să ia.

Dar e adevărat că ne-au dat 50 de ani de communism”, a spus Boc.

”Îi serioasă treaba”

Potrivit acestuia, în schimb, cei de la UE ”te invită la ei acasă, te primesc în casă și, pe deasupra, te și omenesc cu fonduri europene pentru infrastructură ca să-ți modernizezi țara și orașele”.

”Și asta, chiar dacă noi îi mai înjurăm din când în când, șa cum unii dintre dvs mă înjurați și pe mine câteodată, chiar dacă eu mă străduiesc să fac tot ceea ce pot și ține de mine.

Știu că unii zâmbiți, iar alții mă înjurați, eu însă vă spun ce a zis mama către mine, să nu ziceți că nu v-am spus. Îi serioasă treaba, aveți grijă duminică, faceți un calcul bun, eu îl susțin pe primarul matematician.

Dumnezeu să vă dea gândul cel bun, Doamne ajută!”, a conchis Emil Boc.

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Mașini de la școlile de șoferi din Cluj, pericol public. Aveau probleme tehnice. Controalele s-au lăsat cu amenzi

Publicat

De

școala

Reprezentanții Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor al județului Cluj, împreună cu cei de la Registrul Auto Român (RAR) și Serviciul Rutier al Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ), au desfășurat, marți, o acțiune de control menită să se asigure că vehiculele destinate cursanților respectă toate normele de siguranță.

Astfel, echipele mixte RAR-Poliție au verificat 13 autovehicule de “școală” într-o zonă din Cluj-Napoca unde acestea își încep traseul de învățare.

”Au fost legitimate 26 de persoane, dintre care 13 instructori auto, testați și cu aparatul etilotest.
Polițiștii au aplicat 7 sancțiuni contravenționale și au reținut 4 certificate de înmatriculare pentru deficiențe tehnice”, arată Prefectura Cluj.

Polițiștii au precizat că sancțiunile au totalizat 18 puncte de penalizare și amenzi în valoare de peste 3.600 de lei.

Totodată, cele 4 certificate de înmatriculare au fost reținute în urma constatării unor deficiențe tehnice la mașinile verificate cum ar fi la sistemul de semnalizare sau la cel de evacuare a gazelor de eșapament, în aceste din urmă cazuri fiind depășite normele de poluare.

scoala

Citește mai departe
Publicitate
Publicitate

Știri din Ardeal

Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate