Connect with us

EVENIMENT

Femeie şi bărbat loviţi de o maşină pe trecerea de pietoni. Au fost duşi la spital

Publicat


accident dej

Două persoane, un bărbat şi o femeie, au fost lovite în timp ce traversau strada pe trecerea de pietoni. Cei doi au fost răniţi şi transportaţi la spital.

„La data de 27 octombrie a.c., în jurul orei 19.00, politiștii au fost sesizați pentru a interveni la un accident produs pe strada Avram Iancu din municipiul Dej.

Din primele informații, o femeie în vârstă de 34 de ani, din municipiul Dej, în timp ce se deplasa cu autoturismul pe strada menționată mai sus, ar fi surprins și accidentat 2 persoanele aflate în traversarea părții carosabile, pe trecerea pentru pietoni, respectiv un bărbat și o femeie, ambii în vârstă de 41 de ani.

În urma evenimentului cele 2 persoane în vârstă de 41 de ani au avut nevoie de îngrijiri de specialitate, fiind transportate la spital.

Conducătoarea auto și cei 2 pietoni au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, informează IPJ Cluj.

„Pompierii din cadrul Detașamentului Dej au intervenit la un accident rutier petrecut pe strada Avram Iancu din municipiul Dej. La fața locului au fost dislocate o autospecială cu modul de descarcerare, un echipaj SMURD și unul SAJ, unde au găsit un autoturism avariat si două persoane care solicitau îngrijiri medicale în afara acestuia.

Echipajele SMURD și SAJ au consultat bărbatul și femeia, în vârstă de aproximativ 40 de ani, și le-au transportat la spital pentru îngrijiri medicale. La prima evaluare acestea prezentau afecțiuni ușoare”, informează şi ISU Cluj.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate