Connect with us

EVENIMENT

Clujean trezit din somn la 5 dimineața de un vecin „petrecăreț”: „Bea și cântă la orele acestea!”

Publicat


Dis-de-dimineață, la ora 5, un clujean a semnalat pe aplicația MyCluj o „serenadă” nedorită venită din apartamentul vecin.

Un clujean a reclamat, pe aplicația pentru sesizări MyCluj a primăriei, că unul dintre vecinii din bloc bea și cântă până dimineața, dând trezirea în bloc cu „muzica live”. Incidentul s-a petrecut în cartierul Între Lacuri, pe strada Slatina.

„Bea și cântă la orele acestea”

Clujeanul a precizat că a încercat deja să rezolve situația „pe cale amiabilă”, dar individul i-a răspuns violent.

„Vecinul de la apartamentul 15 de la etajul 1 bea și cântă la orele acestea. Vă rog să luați măsuri. Vă rog să nu mă contactați, nu doresc să am probleme cu acestea, i-am spus odată respectuos să se oprească și a fost violent”, arată clujeanul.

Sesizarea a fost rezolvată prompt prin dispecerat, potrivit aplicației.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate