Connect with us

EVENIMENT

Cheltuială orbitoare a șeicului din Dubai, aflată la divorț. A oferit 2 milioane de lire pe căpșuni într-o vară

Publicat


screenshot 20211222 081449

Divorțul dintre șeicul Mohammed bin Rashid al-Maktoum al Dubaiului și fosta sa soție, prințesa Haya, a scos la iveală un stil de viață opulent. 

Acesta a cheltuit 2 milioane de lire sterline pe căpșuni, într-o vară, iar copiii – în vârstă de 14, respectiv 9 ani, aveau o alocație de 10 milioane de lire pe an plus acces nelimitat la o flotă de avioane private.

Soția sa avea la dispoziție 83 de milioane de lire pe an pentru cheltuieli gospodărești, plus o alocație de 9 milioane de lire pentru cheltuielile ei personale.

Judecătorii britanici au stabilit ca „factura” de divorț a șeicului să depășească 500 milioane de lire sterline.

Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate