ACTUALITATE
Bărbat prins în Gilău conducând fără permis de conducere, mașina fiind neînmatriculată
Polițiștii Postului de Poliție Comunală Gilău au identificat vineri, 11 decembrie, un bărbat care conducea fără permis, ulterior fiind constatat și că mașina nu era înmatriculată. Bărbatului i-a fost întocmit dosar penal.
„La data de 11 decembrie a.c., în jurul orei 15.30, polițiștii Postului de Poliție Comunală Gilău, au depistat un bărbat în vârstă de 32 de ani, din comuna Măguri Răcătău, care se deplasa cu un autoturism pe strada Republicii din comuna Gilău, fără a deține permis de conducere.
Bărbatului i s-a făcut dosar penal
Totodată, în urma verificărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit faptul că autoturismul condus de bărbat nu este înmatriculat.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și punerea în circulație a unui vehicul neînmatriculat”, a transmis IPJ Cluj.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






