Connect with us

EVENIMENT

Un tânăr a vrut să vină cu maşina în Cluj din satul Pădureni, dar a uitat că a băut şi nu are nici permis

Publicat


drum padureni fanate cluj

Un tânăr de 29 de ani din Cluj-Napoca a fost reținut pentru 24 de ore după ce a fost prins de polițiști conducând băut și fără permis.

Incidentul a avut loc marți, 9 iulie, pe strada Colonia Valea Fânațelor, la intrarea în Cluj dinspre satul Pădureni, comuna Chinteni. Testat cu aparatul  etilotest, bărbatul avea o alcoolemie de 0,84 mg/l alcool pur în aerul expirat, ceea ce înseamnă cam 7-8 beri sau 5-6 pahare de vin. Verificările suplimentare au scos la iveală și faptul că omul nu deținea nici permis de conducere, pentru nicio categorie.

Reținut pentru 24 de ore

În cauză, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului și conducerea unui vehicul fără permis de conducere.

În baza probatoriului administrat, față de persoana în cauză a fost dispusă măsura reținerii pentru 24 de ore, acesta fiind depus într-un Centru de Reținere și Arestare Preventivă, a anunţat IPJ Cluj.

Citeşte şi: „Nici măcar cu o floare”; dar el chiar a lovit-o cu un buchet. Bărbat reținut la Cluj pentru încălcarea ordinului de protecție




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate