ADMINISTRAȚIE
Atenție, șoferi! Trafic restricționat două zile în Florești pe strada Tăuțului
Primăria Comunei Florești anunță miercuri lucrări importante de modernizare pe strada Tăuțului. În următoarele zile, circulația rutieră va fi restricționată pentru turnarea stratului asfaltic final, în cadrul proiectului de reabilitare a carosabilului.
Lucrările de asfaltare vor avea loc în două etape, în intervalul 09:00 – 18:00, după cum urmează:
- Joi, 23 octombrie 2025: turnarea asfaltului pe banda stângă (sens spre Tăuți);
- Vineri, 24 octombrie 2025: turnarea asfaltului pe banda dreaptă (sens spre Tăuți).
Aceste lucrări fac parte din proiectul amplu de modernizare a infrastructurii rutiere din comuna Florești, menit să îmbunătățească traficul și siguranța rutieră.
Restricții de circulație
Pe durata intervențiilor traficul va fi limitat la o singură bandă și accesul autovehiculelor la proprietăți va fi restricționat.
Se recomandă evitarea zonei și folosirea rutelor alternative pe perioada lucrărilor.
Mesajul autorităților
Reprezentanții Primăriei Florești își cer scuze pentru disconfortul creat și îi roagă pe cetățeni să manifeste înțelegere și răbdare: „Ne cerem scuze pentru disconfortul creat in trafic și vă mulțumim pentru înțelegere și cooperare!”.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






