EVENIMENT
FOTO. UPDATE. Accident grav la Apahida. Un bărbat a murit, iar o femeie, în stare de inconștiență, a fost dusă la spital
Un accident rutier extrem de grav s-a produs în urmă cu puțin timp, la ieșirea din Apahida spre Corpadea.
Potrivit primelor informații, în accident a fost implicat un singur autoturism.
Accident grav la Apahida
Echipajele de intervenție au găsit doi răniți, un bărbat și o femeie, ân afara mașinii. Bărbatul se află în stop cardio-respirator, iar paramedicii efectuează manevre de resuscitare. Femeia, care este inconștientă, suferă o leziune gravă la un membru inferior.
La fața locului a fost trimisă încă o ambulanță SAJ pentru sprijin suplimentar.
Citește și: Cum s-a petrecut accidentul mortal de la Apahida, la ieșirea spre Corpadea. O femeie este în stare gravă la spital
Momentan, traficul este blocat, fiind deviat alternativ pe un drum lăturalnic, transmite și IPJ Cluj.
UPDATE
Potrivit reprezentanțilot ISU Cluj, bărbatul a fost declarat decedat. Femeia va fi transportată la spital și este în stare gravă.
UPDATE 2
Potrivit primelor informații transmise de polițiști, un bărbat de 54 de ani, din localitatea Gădălin, aflat la volanul unui autoturism care circula în direcția Cluj-Napoca, ar fi pierdut controlul mașinii într-o curbă la stânga, din motive care urmează a fi clarificate în urma cercetărilor.
Autoturismul s-a răsturnat în afara părții carosabile, iar cei doi ocupanți au fost proiectați în afara vehiculului.
FOTO: ISU Cluj
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






