ADMINISTRAȚIE
Vitezomani pe strada Oașului. Locuitorii cer Primăriei Cluj-Napoca să ia măsuri
O cititoare a Cluj24, care locuiește pe str. Oașului spre Valea Chintăului, cere Primăriei Cluj-Napoca să ia măsuri pentru a limita viteza cu care circulă mașinile în zonă, pentru a preveni accidentele rutiere.
”Aici se circula cu viteza. Ne dam jos din autobuz noi adultii, nu mai spun de copii. Nu ni se da prioritate sa trecem desi e trecere de pietoni. De doua ori era sa fiu lovita eu ca adult. Nu mai spun ca trec si copii.
Seara nici nu mai vorbesc daca ar fi facute marcaje cu culori fosforescente rosu galben si albastru sau beculete pe marginea treceri de pietoni ar fi mai bine vizibile noaptea si de către soferi care nu ar putea spune ca nu se vad trecerile”, a spus aceasta.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






