Connect with us

EVENIMENT

VIDEO. Trotinetă nouă pentru un vârstnic din Cluj. Cadoul unui tânăr care l-a văzut în troleibuz: Mare e puterea lui Dumnezeuzeu

Publicat


trotinetă

Ovidiu Vreme, clujeanul care anunța, luni, că este în căutarea unui bătrân pe care l-a văzut într-un troleibuz pentru a-i dărui o trotinetă, l-a găsit și a reușit să îi facă o mare bucurie.  Apelul la găsirea acestuia a fost făcut inclusiv prin intermediul Cluj24.

”Am văzut că are probleme de mers și m-am gândit să îi fac cadou o trotinetă nouă.

Am cumpărat trotineta pentru mine, dar când am văzut că domnul în vârstă are mai mare nevoie și a lui era stricată, Dumnezeu m-a pus pe inimă să îi fac un cadou.

Dl. Sergiu mi-a spus că partea electrică la trotineta lui s-a ars și a încercat să o repare, dar nu a reușit.

Eu mă bucur că Dumnezeu lucrează prin oameni”, a spus Ovidiu, care este un student creștin la Cluj-Napoca.

Acesta s-a întâlnit, marți, cu clujeanul în vârstă căruia i-a înmânat trotineta.

A salvat un copil de la înec

”Mare este puterea lui Dumnezeu”, a exclamat bătrânul când a auzit că primește un cadou la care nu se aștepta.

Acesta a lucrat ca profesor de liceu de  limba și literatura română și muzică în Republica Moldova, iar problemele de sănătate le are după ce, student fiind, a sărit în apă după un copil de 9 are care era pe cale să se înece.

”Mi-am fracturat coloana, dar am avut noroc că părinții copilului erau amândoi medici și m-au dus la spital, după care mi-am revenit.

Am rămas cu probleme la coloană. Am făcut și un AVC și am fost operat la Cluj”, a spus vârstnicul, pensionat pe caz de boală și care se sprijină de trotinetă când se deplasează.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate