Connect with us

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Poliția Cluj caută o femeie, martoră la accidentul mortal din noiembrie 2021 din Piața Avram Iancu. O recunoașteți?

Publicat


IPJ Cluj transmite că, în cadrul activităților de administrare a probatoriului, într-un dosar penal de ucidere din culpă și părăsirea locului accidentului ori modificarea sau ştergerea urmelor acestuia, polițiștii Biroului Rutier Cluj-Napoca continuă verificările pentru identificarea unei persoane surprinse de imaginile video.

Cercetările sunt continuate de către polițiști, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Cluj-Napoca, iar în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor evenimentului, sunt efectuate demersuri pentru identificarea unei persoane de sex feminin, surprinse de imaginile video.

Persoanele care pot furniza informaţii cu privire la identitatea femeii care se deplasa, la acea dată, pe trotuarul alăturat Pieței Ștefan cel Mare din Cluj-Napoca,  sunt rugate să sesizeze Poliția municipiului Cluj-Napoca – Biroul Rutier sau să apeleze numărul unic de urgență 112!

Citește și Biciclistul vinovat pentru producerea accidentului MORTAL din piața Ștefan cel Mare a fost găsit. Este reținut 24 de ore

”Amintim faptul că, la data de 22 noiembrie 2021, în jurul orei 14.00, polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Cluj-Napoca au intervenit la un accident de circulație semnalat în Piața Ștefan cel Mare.

Impactul în urma căruia a rezultat decesul unui pieton a fost produs între o autoutilitară, condusă de un bărbat din Cluj-Napoca, înspre strada Dorobanților și un bărbat de 64 de ani din același municipiu, care se deplasa, în calitate de pieton, pe trotuarul din partea stângă .

De asemenea, în urma activităților specifice, a reieșit faptul că în dinamica producerii evenimentului a fost implicat și conducătorul unei biciclete, care ar fi părăsit locul impactului. Acesta a fost depistat de polițiști la data de 23 noiembrie 2021și ulterior reținut, pentru o perioadă de 24 de ore”, au spus polițiștii clujeni.

Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News

 




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate