EDUCATIE
VIDEO. Boc a tras la poartă cu mingea la inaugurarea sălii de sport de la noua școală din Iris
Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, a participat joi, 4 septembrie, la inaugurarea unei noi școli în cartierul Iris, edificiu ridicat de un dezvoltator privat și donat municipalității.
Momentul cel mai așteptat a fost atunci când primarul a tras la poartă cu mingea și a jucat handbal în sala de sport a școlii, demonstrând că implicarea în activitățile sportive este o valoare pentru întreaga comunitate.
Școala face parte dintr-un proiect imobiliar dezvoltat pe strada Oașului-Bulevardul Muncii, în locul fostei fabrici de cărămidă.
Școala are o suprafață construită de 3.300 de metri pătrați, are două nivele (parter și etaj) și o capacitate de 8 clase. Aceasta e construită pe un teren de 5.800 de metri pătrați și este deservită și de o sală de sport.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






