ACTUALITATE
Universitatea ,,Babeș-Bolyai” Cluj-Napoca ANIVERSEAZĂ 440 de ani
Universitatea ,,Babeș-Bolyai” Cluj-Napoca organizează o ceremonie cu ocazia celor 440 de ani de tradiție academică. La eveniment, alături de rectorul UBB, prof. univ. dr. Daniel David va participa și rectorul Universității de Szeged, reprezentantul Ordinului Iezuit din România.
Rectorul Universității de Szeged este și reprezentant GUILD – 20 de universități de cercetare avansată din Europa.
Ceremonia are loc miercuri 12 mai între orele 16-17. După discursurile și dezbaterile susținute de cei doi rectori va fi prezentat un film istoric și placa aniversară a celor 440 de ani.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






