Connect with us

EVENIMENT

Trei tineri care se credeau șoferi, cercetați de polițiștii clujeni. Toți au ieșit cu mașina la plimbare, deși nu au permis

Publicat


Polițiștii clujeni au depistat în weekend trei tineri care conduceau mașini pe drumuri publice, deși nici unul nu are permis de șofer.

Un tânăr din Huedin, de doar 19 ani, este cercetat de polițiști după ce a fost depistat în trafic, în timp ce conducea o mașină prin oraș, pe DN1 E60, din direcția Cluj-Napoca înspre Oradea.

Tânărul a fost oprit de polițiști, care au constatat că nu are permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

Tot în weekend, un tânăr de 29 de ani a fost depistat și el în flagrant delict, în timp ce se deplasa pe strada Vlădeasa la volanul unui autoturism, fără a avea acest drept.

Un al treilea tânăr, a fost oprit de polițiști în trafic în Câmpia Turzii, în timp ce conducea un autoturism pe strada George Coșbuc.

Tânărul de 36 este din comuna Zau de Câmpie, județul Mureș și în urma verificărilor polițiști au stabilit că nu deținea dreptul de a conduce vehicule.

Polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate