ACTUALITATE
Percheziții la Cluj într-un dosar de trafic de droguri de mare risc. Traficanții vindeau stupefiante cu până la 4.000 de lei
Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Cluj-Napoca, sub coordonarea procurorilor DIICOT – Serviciul Teritorial Cluj, au desfășurat astăzi trei percheziții domiciliare pe raza județului Cluj, într-un dosar având ca obiect traficul de droguri de mare risc.
Potrivit anchetatorilor, doi bărbați sunt bănuiți că, în perioada noiembrie 2024 – octombrie 2025, ar fi procurat, deținut și comercializat, în mod repetat, substanțe interzise de mare risc, sub formă de cristale.
Traficanții vindeau stupefiante cu până la 4.000 de lei
Printre drogurile identificate se numără 4-CMC, 2MMC și 2CMC. Tranzacțiile ar fi fost realizate în municipiul Cluj-Napoca, la prețuri cuprinse între 500 și 4.000 de lei per vânzare.
În urma perchezițiilor, persoanele vizate au fost duse la sediul DIICOT Cluj pentru audieri și pentru continuarea cercetărilor.
„Facem precizarea că pe parcursul întregului proces penal, persoanele cercetate beneficiază de drepturile și garanțiile procesuale prevăzute de Codul de procedură penală, precum și de prezumția de nevinovăție”, a transmis IPJ Cluj.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






