EVENIMENT
Ion Țiriac, la Cluj, despre anunțul făcut de Simona Halep: Din punctul meu de vedere s-a retras din tenis acum un an și ceva
Fostul tenismen Ion Țiriac și-a respectat prominisunea și a venit la Cluj-Napoca pentru a urmări câteva meciuri la Transylvania Open.
Despre Simona Halep, care a anunțat cu doar câteva zile înainte, tot la Cluj, că se retrage din activitate, Ion Țiriac a spus că era timpul.
Ion Țiriac despre anunțul Simonei Halep
“Din punctul meu de vedere, Simona Halep s-a retras acum un an și ceva. Să suporți ce a suportat fata asta, fără să ai vreo vină directă, nu este normal.
Ca să te antrenezi cum trebuie este aproape imposibil într-o situație în care nu mai ești competitivă cum erai înainte. Pe de altă parte, nu mai avea nici 23 de ani și era timpul să facă acest pas. O felicit pentru treaba asta”, a declarat Ion Țiriac.
Acesta a adăugat că oamenii nu trebuie să uite “ce ne-a făcut Simona Halep nouă”, referindu-se la titlurile câștigate de tenismena română la Wimbledon și Roland Garros.
Simona Halep și-a anunțat decizia de a retrage la Cluj
Simona Halep a anunțat că se retrage din tenis în 4 februarie, la BTarena din Cluj-Napoca, după ce a pierdut cu 2-0 la seturi (6-1,6-1) meciul cu italianca Lucia Brozetti, în primul tur al turneului de tenis Transylvania Open.
”A fost meciul de adio, aici, în România. Am realizat tot ce mi-am propus în această carieră, tenisul este pasiunea mea, dar sunt o persoană realistă și când vine sfârșitul, atunci vine sfârșitul și sunt fericită că am luat această decizie”, a spus Simona Halep.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






