Connect with us

EVENIMENT

FUMIGENĂ găsită pe stadionul CFR Cluj în Peluza 1, unde vor sta fanii Universității. Polițiștii caută persoanele responsabile

Publicat


Polițiștii clujeni au fost puși în alertă înaintea derbyului CFR Cluj – Universitatea Cluj care are loc joi seara, pe stadionul „dr. Constantin Rădulescu” din Gruia.

Asta după ce reprezentanții stadionului CFR Cluj au găsit, în urme verificărilor făcute în tribune, un obiect pirotehnic. Acesta era amplasat în zona unde urmează să stea fanii Universității.

FUMIGENĂ găsită pe stadionul CFR Cluj în Peluza 1, unde vor sta fanii Universității. Polițiștii caută persoanele responsabile

Potrivit IPJ Cluj, stadionul urma să fie verificat înainte de meci și de specialiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale.

Obiectul a fost găsit însă înainte, în zona Peluzei 1 a stadionului, unde vor sta fanii „Șepcilor roșii”.

Echipajul IPJ Cluj a ajuns la stadion, au izolat zona și au constatat că respectivul dispozitiv era o fumigenă de culoare vișinie, care permitea acționarea de la distanță.

Fumigena a fost ridicată de specialiștii SAS, iar în continuare sunt efectuate activități pentru identificarea persoanei responsabile de plasarea obiectului în acea zonă, urmând a fi dispuse măsurile legale

 




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate