EVENIMENT
FOTO. UPDATE. Accident mortal între Moldovenești și Mihai Viteazu. Trei persoane, între care un copil de 3 ani, duse la spital
Un accident mortal de curculație a avut loc în urmă cu puțin timp pe DN 75.
O persoană a murit.
Accident mortal pe DN 75, în județul Cluj. Trafic blocat
Traficul a fost blocat după localitatea Cornești, până în localitatea Moldovenești, că urmare a accidentului
Din primele informații ape poliției rezultă că în evenimentul rutier sunt implicate două autovehicule.
Din nefericire, un șofer a fost declarat mort la locul accidentului.
UPDATE
Un tânăr de 19 ani a murit în accident
Pompierii din cadrul Detașamentului Turda au intervenit la accident.
La fața locului au ajuns două autospeciale cu modul de descarcerare, două echipaje SMURD și două echipaje SAJ.
Acestea au găsit două autoturisme puternic avariate, cu un tânăr de 19 ani încarcerat într-unul dintre acestea.
După asigurarea accesului către victimă, salvatorii au constatat că nu prezintă semnale vitale și au procedat la extragerea de urgență a acestuia.
Imediat au fost începute manevrele de resuscitare, însă fără a putea readuce semnalele vitale ale tânărului.
Copil de 15 ani rănit grav. Au fost răniți și o femeie și un copil de 3 ani
Totodată, salvatorii au acordat primul ajutor calificat unui tânăr în vârstă de 15 ani care prezenta mai multe traumatisme și pierderi de cunoștință.
De asemenea, o femeie în vârstă de 34 de ani și un copil în vârstă de 3 ani au primit primul ajutor calificat de la salvatori la locul accidentului.
Ulterior, cele trei persoane au fost transportate la spital de către echipajele SMURD și SAJ pentru acordarea îngrijirilor medicale.
Foto: ISU Cluj
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






