EVENIMENT
Bărbat MORT într-un accident la ieșirea din Gilău. Medicii de la Ambulanța Cluj au aplicat manevre de resuscitare, fără succes
Pompierii din cadrul Gărzii Gilău au intervenit sâmbătă la un accident rutier petrecut la ieșire din localitatea Gilău spre Căpușu Mare, fiind deplasate o autospecială cu modul de descarcerare și două echipaje SAJ.
Bărbat MORT într-un accident la ieșirea din Gilău. Medicii de la Ambulanța Cluj au aplicat manevre de resuscitare, fără succes
La fața locului au găsit două autoturisme avariate, cu o persoană încarcerată într-unul dintre acestea.
Pompierii au acționat pentru descarcerarea și extragerea victimei din autoturism, folosind echipamentele și accesoriile din dotare.
Bărbatul, în vârstă de aproximativ 50 de ani, a fost extras din autoturism, dar era în stare de inconștiență și fără semnele vitale.
Alți doi bărbați, la spital
”Au fost aplicate împreună cu echipajul SAJ manevre de resuscitare, însă, din păcate, fără a reuși să readucă semnalele vitale ale bărbatului.
Alți doi bărbați au fost consultați de către echipajele SAJ la locul accidentului și au fost transportați la spital pentru investigații și îngrijiri medicale. Conform primelor evaluări aceștia erau în stare de conștiență și erau cooperanți”, precizează pompierii ISU Cluj.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger







