EVENIMENT
Emil Boc îl susține pe Florin Cîțu dacă va candida la conducerea PNL
Emil Boc a precizat, vineri, că nu dorește să ocupe o funcție de conducere în PNL, la următorul congres, care va avea loc în toamnă. Cu toate acestea, îl susține pe Florin Cîțu pentru funcția de președinte, dacă va candida.
”Nu este un secret faptul că sunt un susținător al lui Florin Cîțu, indiferent dacă va candida sau nu. E un om pe care l-am susținut și la funcția de prim-ministru, la funcția de ministru al Finanțelor, deci nu este un secret. Dacă va candida îl voi susține, dacă nu, voi vedea dintre cei care vor candida”, a declarat Emil Boc pentru Ziua Live.
”Dacă pot ajuta partidul din care fac parte, și vreau cu tot dragul să-l ajut, cu ce pot eu, să scoatem tot ce e mai bun din PNL, asta cu siguranță voi face, dar atât”, a adăugat primarul Clujului.
În viitoarea cursă se va prezenta cel mai probabil și Ludovic Orban, actualul lider al liberalilor.
Atât Florin Cîțu, cât și Ludovic Orban, au vizitat recent Clujul. Emil Boc a menționat cu prilejul vizitei lui Orban că ”ar fi caraghios să meargă cu el prin tot județul”. Primarul nu s-a prezentat nici la conferința de presă a lui Ludovic Orban de la sediul PNL Cluj, unde a fost delegat să participe viceprimarul Dan Tarcea.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






