EVENIMENT
Edi Iordănescu: Hoban a fost un exemplu
CFR Cluj a câștigat aseară în Gruia duelul cu FC Viitorul grație unui gol marcat de Ovidiu Hoban în minutul 90+3. Edi Iordănescu s-a arătat mulțumit de prestația veteranului, afirmând după partidă că este un exemplu pentru lot.
„Hoban a fost astăzi un exemplu extraordinar pentru echipă. Îmi pare rău de greșeala lui Bălgrădean, e un portar valoros, nu mai are nevoie de nicio prezentare. Cum el ne-a scos de multe ori, azi și echipa i-a reparat greșeala. Acum pregătim meciul cu Botoșani. Dacă îl câștigăm, depășim cu bine această perioadă grea”, a declarat Iordănescu pentru Telekom Sport.
Mai mult, tehnicianul a spus că cele trei puncte au fost cele mai importante, făcând referire la jocul mai prost prestat de echipa sa.
„Punctele erau necesare și ne-am îndeplinit misiunea. Eu analizez tot contextul. Avem nevoie de puțină aritmetică. Am reușit 5 victorii și un egal în 6 meciuri, cu o echipă cu asemenea medie de vârstă. Sigur, nu toate jocurile pot fi la fel. Diferă adversarul, diferă condițiile. Am întâlnit o echipă mai odihnită, dar meritam victoria. Am controlat în mare măsură, am avut mai multe ocazii. Meciul decurgea în direcția noastră, până la acea fază” a mai spus acesta.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






