Connect with us

EVENIMENT

Copilul de 13 ani dispărut 3 zile din Florești, consiliat psihologic

Publicat


Lucian Pleșa, băiețelul de 13 ani din Florești care a dispărut timp de 3 zile, a primit consiliere psihologică din partea specialiștilor Direcției Generale de Asistență Socială și  Protecția Copilului (DGASPC) Cluj.

Directorul DGASPC Cluj, Nicoleta Molnar, a declarat pentru Cluj24.ro că minorul a fost audiat sâmbătă în camera de audiere specială, în prezența părinților.

Citește și Băiețelul de 13 ani dispărut din Florești, de negăsit după trei zile. Căutările continuă. Ce spune Poliția

”Va fi rechemat la o evaluare detaliată din punct de vedere psihologic și se vor acorda servicii de consiliere și suport și familiei. Motivările acestuia privind plecările de acasă de mai multe ori sunt puerile și trebuie verificate pe parcursul cercetărilor”, a precizat Molnar.

Citește și Minorul din Florești dispărut a fost găsit




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate