Connect with us

EVENIMENT

CFR Cluj-FC Argeș, 1-0. Krasniqi ADUCE CALIFICAREA în semifinale pentru clujeni

Publicat


cfr ca 1

Joi seară, CFR Cluj a înfruntat-o pe FC Argeș, partidă din sferturile de finală ale Cupei României. Pentru Petrescu, acest meci a reprezentat o oportunitate de a le acorda minute jucătorilor care au jucat mai puțin în acest sezon. Acest aspect nu a contat prea mult, deoraece feroviarii au reușit să obțină calificarea. Golul calificării a fost marcat de Ermal Krasniqi (min.89).

Echipele de start
CFR CLUJ: Sava-Peteleu, Țîru, Kolinger, Bălan-Braun, Hoban, Muhar, Fică-Maglica, Yeboah
REZERVE: Scuffet-Manea, Burcă, Filip, Cvek, Petrila, Krasniqi, Bîrligea, Janga
ANTRENOR: Dan Petrescu
FC ARGEȘ: Micle-Tofan, Dobrosavlevici, Turda, Brendon, Vianna-Jakolis, Meza Colli, Biai, Crețu-Enzo
REZERVE: Micu-Njike, Oprescu, Șerban, Moisie, Tîrcoveanu, Bertrand, Rizzi, Garita
ANTRENOR: Bogdan Argeș Vintilă
Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu”
Arbitru: Barbu Marian / Asistenți: Mitruți Daniel, Vornicu Adrian

Desfășurarea partidei
Ninsoarea de afară a îngreunat drumul spre poartă al celor două echipe. Atât CFR cât și FC Argeș nu au reușit să-și creeze vreo ocazie de a marca și astfel s-a intrat cu 0-0 la cabine.

În repriza secundă CFR-ul a preluat controlul partidei. Primul care a amenințat poarta oaspeților a fost Krasniqi care în min.60 a șutat periculos de la distanță. Argeșenii au replicat prin Garita, care în min.76 a deviat periculos din apropierea porții însă Sava a fost pe fază și a parat mingea. Krasniqi a adus calificarea în semifinale în cele din urmă, după ce a înscris pe finalul partidei după o pasă orimită de la Bîrligea.

Daniel Cucu-Kovaci




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Știri din Alba

Publicitate
Publicitate
Publicitate