ACTUALITATE
Cel mai AMENDAT român? Un Bărbat de 45 de ani a fost SANCȚIONAT de oamenii legii de 34 de ori în acest an
Un bărbat în vârstă de 45 de ani a fost amendat, în acest an, de 34 de ori. Ultimele 3 amenzi le-a luat doar în ultima săptămână.
În ultima săptămână, bărbatul, care este din Botoșani, a fost amendat de 3 ori de jandarmi pentru tulburarea ordinii și liniștii publice.
Valoarea cumulată a celor trei amenzi a ajuns la 600 de lei.
Bărbatul în vârstă de 45 de ani este o cunoștință mai veche a jandarmilor. De la începutul acestui an a fost sancționat contravențional de nu mai puțin de 31 de ori, fără cele 3 amenzi din ultima săptămână.
Ultimele două sancțiuni pe care le-a primit au vizat consumul de băuturi alcoolice în locuri publice, mai exact în Piața Revoluției din municipiul Botoșani.
Amenda pentru această faptă este cuprinsă între 100 și 500 de lei.
Sursa: Medicafax
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






