ADMINISTRAȚIE
Ce au cerut oamenii din Mărăști la întâlnirea cu primarul Emil Boc: E un focar de infecție
Primarul Emil Boc continuă întălnirile cu clujenii în cartiere.
El a fost săptămâna trecută în Mărăști, unde s-a intervenit imediat la o problemă punctuală.
Ce au cerut oamenii din Mărăști la întâlnirea cu primarul Emil Boc: E un focar de infecție
Pe lângă problemelor de infrastructură, respectiv școli, grădinițe și parcuri, clujenii au și alte probleme, iar în Mărăști aceștia au cerut ajutorul primărei într-un caz mai delicat.
“În Mărăști am găsit o problemă care risca să devină un focar de infecție publică, pentru că cineva la parter (la un bloc, n. red.) depozita gunoaie nelimitate.
Cetățenii nu reușeau să găsească o soluție să-l oprească și pe riscul ăsta de căldură se putea transforma totul într-un risc epidemiologic”, a spus primarul Emil Boc la Ziua Live.
Astfel, Boc a precizat s-au folosit instrumentele autorității statului pentru a se putea face curățenie, iar oamenii să nu aibă de suferit.
Emil Boc s-a întâlnit până acum, față în față, cu clujeni din cartierul Mănăștur, din Mărăști și urmează să meargă și în cartierul Gheorgheni.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






