ACTUALITATE
AVERTISMENT al forțelor de ordine pentru participanții la Electric Castle: NU consumați SUBSTANȚE interzise!
E prima zi a festivalului Electric Castle Special! Forțele de ordine au ajuns la Bonțida și vor veghea la siguranța participanților.
La amiază, în incinta și zona de campare de la castelul din Bonțida erau deja aproximativ 500 de participanți.
Forțele de ordine, jandarmi și polițiști, sunt deja la datorie la Bonțida. Acestea vor fi prezente în zonă pentru a asigura intrarea și ieșirea la și de la festival și pentru a interveni în zonele aglomerate.
Nu consumați substanțe halucinogene!
Efectivele Inspectoratului de Poliție Județean Cluj sunt pregătite pentru a acționa, în timp real, pentru a asigura ordinea și liniștea publică.
Poliția atrage atenția că prezenţa la festival a persoanelor care au asupra lor substanțe halucinogene, iritant lacrimogene sau cu efect paralizant, arme de orice fel, materiale explozive sau incendiare, dispozitive pentru şocuri electrice ori alte obiecte ce pot fi folosite pentru acţiuni violente este interzisă.
ISU Cluj a trimis medici, ambulanțe și o autospecială de stins incendii la Bonțida
La festival sunt prezenți și 6 ofițeri și 33 subofițeri ai ISU Cluj.
În perimetrul festivalului a fost amplasat un punct medical avansat, care este deservit de 6 medici și asistenți medicali, sprijiniți de 15 voluntari.
Două ambulanțe SMURD și o autospecială de stins incendii cu modul de descarcerare sunt prezente în perimetrul festivalului pentru asigurarea transportului la spital în caz de nevoie și pentru a asigura prima intervenție în caz de necesitate.
Participanții la festival sunt încurajați să sesizeze orice problemă pe care o constată.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






