EVENIMENT
Apel umanitar pentru familia celor doi morți din Săcuieu. ”Au fost niște oameni buni la suflet, harnici și iubitori de animale”
Primarul comunei Săcuieu, Gheorghe Cuc, a făcut apel la cei care doresc sa sprijine familia celor doi concetățeni răpuși de furia naturii, fulgerați zilele trecute în timp ce îngrijeau vaci, să doneze cât pot pentru înmormântarea lor.
”O pot face prin donații lăsate la Filip Cornel (Rogojel, nr. 187), Potra Radu a horii , sau chiar la mine personal.
Citește și FOTO. UPDATE. TRAGEDIE la Săcuieu. Doi bărbați și opt vaci au murit pe câmp. Ce s-a întâmplat
Am gândit aceasta acțiune la îndemnul mai multor persoane care au ferit acest lucru, dat fiind faptul ca cei doi au fost niște oameni buni la suflet, harnici și iubitori de animale, dar se pare ca greu încercați de soartă încă de mici copii, iar acum a hotărât să sfârșească împreuna in acest mod tragic.
Sumele adunate vor fi înmânate familiei, care se va ocupa de înmormântarea lor, așa că un ajutor cât de mic este binevenit. Dumnezeu să ne apere de astfel de tragedii!”, a spus Cuc.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






