EVENIMENT
A murit un fost jucător al Universităţii Cluj
Un fost portar, care a jucat şi la Universitatea Cluj,Victor Nunwiller, a murit, la vârsta de 81 de ani.
„Victor NUNWEILLER a plecat dintre noi. Dumnezeu să-l odihnească în pace!
Fostul portar dinamovist Victor NUNWEILLER, 81 de ani, a încetat din viață.
Născut pe 13 mai 1942, NUNWEILLER V, așa cum a fost cunoscut în istoria fotbalului nostru, a evoluat pe postul de portar la Dinamo, Victoria, Dinamo Obor și Universitatea Cluj.
Constantin, Dumitru, Ion, Lică, Victor, Radu și Eduard. Toți NUNWEILLER sau, altfel spus, familia care a scris o pagină importantă în istoria clubului nostru și a fotbalului românesc.
Dintre cei șapte frați, cinci dintre ei, Dumitru, Ion, Lică, Victor și Radu au îmbrăcat tricoul „câinilor roșii”, numele de alint al dinamoviștilor, moștenire lăsată de familia NUNWEILLER.
Doar Radu NUNWEILLER mai este astăzi în viață.
Sincere condoleanțe familiei!”, transmite clubul Dinamo Bucureşti.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






