EVENIMENT
VIDEO. Momentul accidentării lui Ronaldinho la meciul de la Cluj. O contră cu Contra
Jucătorul brazilian Ronaldinho s-a accidentat, sâmbătă, în repriza a doua a meciului demonstrativ disputat în BT Arena din Cluj-Napoca în cadrul Sports Festival și a părăsit terenul fără a mai reveni.
Din imagini se vede că Ronaldinho înaintează cu mingea la picior spre poarta echipei României, ajunge în fața fundașului Cosmin Contra care reușește „să înțepe” mingea și să i-o sufle brazilianulu, iar acesta se lovește de piciorul jucătorului român și cade.
În urma accidentării, Ronaldinho iese șchiopătând de piciorul stâng de pe teren, iar la vestiare s-a constatat că glezna i s-a umflat, astfel că nu a mai putut reveni pentru a-și lua rămas buni de la suporteri.
Meciul dintre echipa Ronaldinho & Friends și Team România s-a încheiat la egalitate, 12-12.
Urmăriți Cluj24.ro și pe Google News
CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger






